Online снимање на екранот

Снимајте го екранот и камерата со еден клик. Креирајте и споделувајте видео пораки со Online екрански рекордер.

Работи со Google Chrome и Edge.

img

Доверлив од 100.000+ муштерии од целиот свет.

img

4.8/5

Оценет одличен 4.8/5 врз основа на 100+ прегледи на Trustpilot.

img

Споделување на видео снимки

Recorditor автоматски создаваат видео пораки од снимки на екранот и камерата. Откако ќе престанете да го снимате вашиот екран, Recorditor веднаш ја претвора вашата камера или снимање на екранот во споделлива видео порака и ви обезбедува линк. Можете да го споделите линкот за видео пораки со вашите соиграчи, студенти, менаџери или муштерии.

Recorditor ви овозможува да креирате туторијални видеа, презентациски видеа, внатрешни новости или демо на производи од снимките на екранот. Можете да снимате и споделувате било какви видео пораки со Recorditor за да ја рационализирате вашата соработка и работен тек. Зајакнете ја вашата социјална, академска или бизнис комуникација со видео пораки.

Брзо и лесно снимање на екранот

Recorditor е совршен за професионалци, педагози и креатори на содржини кои немаат време да научат сложени екрански рекордери. Секој може да споделува снимки на екранот или видео пораки со едноставниот кориснички интерфејс на Recorditor. Recorditor го рационализира процесот на снимање и споделување на видео со едноставен интерфејс, прилагодливи подесувања, безбедно складирање и можности за документација. Recorditor е Online снимач на екран кој ви овозможува да снимате висококвалитетни снимки од екранот и веб камера без никакви преземања. Можеш да Recorditor пробаш бесплатно.

img
img

Поврзи се со твојот тим.

Recorditor е моќно комуникациско решение за тимовите и организациите. Recorditor нуди едноставна, но сепак моќна платформа за тимовите да соработуваат ефикасно со видео пораките. Снимањето и споделувањето на видео пораки го намалуваат бројот на состаноци кои тимовите треба да ги спроведат и подобрат ефикасноста. За далечински состаноци, Recorditor може да се користи и како рекордер за состаноци.

За време на далечинскиот состанок, едноставно започнете да снимате со Recorditor за да го зачувате состанокот како видео снимка. Можете да ги заштедите сите ваши далечински состаноци на вашата Recorditor сметка и да проверите што е кажано на состанокот подоцна. Нема повеќе пропуштање на важни детали за време на долгите далечински состаноци. Ако некогаш пропуштите нешто, можете да се вратите на видеото за состанокот и да го гледате повторно. Но тоа не е сѐ! Recorditor автоматски ги транскрибира снимките, олеснувајќи им на членовите на тимот да ги прегледаат и да се однесуваат на важни информации за кои се дискутира за време на состаноците.

Најдобар Chrome снимач на екрани

Recorditor работи бесцелно на Google Chrome и Microsoft Edge. Не е потребно да симнувате ништо за да го снимите вашиот екран. Регистрирајте се сега за да го снимате и споделувате вашиот екран или веб камера лесно.

Recorditor Chrome продолжување и edge продолжување ви овозможува лесно пристап до Recorditor од алатката на вашиот прелистувач. Recorditor Проширувањето на екранот е корисничко, сигурно и ефикасно. Симнете го продолжението на снимањето на екранот сега, за да пристапите до Recorditor секогаш кога сакате да го снимате вашиот екран или веб камера!

img

Чувајте ги вашите видео снимки безбедни

Recorditor е дизајниран да гарантира дека вашите податоци се заштитени на секој чекор од патот. Recorditor има SSL и SOC безбедносни сертификации. Ова значи дека можете да го снимате вашиот екран или камера без да се грижите за безбедноста на вашите податоци. Без разлика дали создавате туторијални видеа, снимате вебинари или документирате софтверски бубачки, Recorditor го олеснува снимањето на висококвалитетни снимки на екрани кои можете да ги споделите со другите. Зошто чекате? Почнете да го снимате екранот со самодоверба денес користејќи Recorditor!

First Icon Second Icon

Снимај го екранот на паметниот телефон

img

Recorditor е алатка за снимање на екрани. Мобилната апликација за снимање на екранот ви овозможува да го снимате екранот на вашиот смартфон или да се снимате себеси со вашата телефонска камера. Пристапете во вашите датотеки без разлика каде сте. Без разлика дали сте новинар, студент или бизнис професионалец, Recorditor е совршено решение за секој кој треба да ги следи важните аудио снимки. Зошто чекате? Дајте Recorditor пробајте денес и искусете ја погодноста да ги имате сите ваши снимки на врвот на прстите!

Google Play
App Store

Карактеристики

Екран за снимање, камера или само аудио

Recorditor е разновиден софтвер за снимање. Можете да го снимате вашиот екран, камера или двајцата истовремено. Recorditor може да се користи како гласовен снимач, едноставно изберете само опција за снимање на вашиот глас како споделлив аудио запис. Аудио снимките можат лесно да се транскрибираат со интеграцијата на Recorditor со Transkriptor, така што можете да ги користите Recorditor како гласовна мемоа или апликација за преземање на белешки. Почнете да користете Recorditor денес и однесете ја вашата комуникациска игра на следното ниво!

Испрати видео пораки

Recorditor е конечно решение за ефикасна комуникација со видео пораки. Можете да креирате и споделувате видео пораки со еден клик. Видео пораките се хостирани на облакот за да не го консумираат вашиот компјутер или мобилен склад, единственото нешто што треба да го направите е да го споделите линкот. Recorditor го олеснува секој да креира и споделува ангажирање на видео пораки од снимање на камери и екрани. Почни да користиш Recorditor денес и однеси ја комуникацијата на следното ниво со видео пораки!

Разновидна цел

Со Recorditor, вашиот екран е вашето ново платно. Можете да снимате видео повици со вашите пријатели, прегледи за кодирање, туторијали, гејминг сесии или било какви значајни моменти кои сакате да ги снимите од вашиот екран. Recorditor е софтвер за продуктивност за професионалци, наставна платформа за академици и алатка за комуникација за сите. Без разлика дали сакате да комуницирате со колеги, муштерии или пријатели и семејство, Recorditor го олеснува создавањето на ангажирачки и ефективни видео снимки.

Организирајте снимки на екрани

Recorditor ви овозможува да креирате папки и работни простории за да ги организирате вашите видео снимки. Организирајте ги вашите снимки на екранот под различни папки врз основа на нивната тема, цел или категорија за пристап до она што ви е полесно. Одделите или групите во вашата организација можат да имаат одделни работни простории. Креирајте работни простории за соработка на вашите екрански снимки со вашиот тим или пријатели. Секој член кој има пристап до работниот простор ќе знае дали ќе качите нова видео снимка.

Вкрстена платформа

Recorditor има Chrome проширување, мобилна апликација и веб апликација. Можете да ги гледате вашите снимки на екранот, да ги споделувате лесно или да снимате нови видеа од вашиот смартфон или лаптоп. Recorditor прави се кога станува збор за снимање на видео низ сите платформи: снимање на екранот на лаптопот, снимање на екранот на смартфонот, снимање на веб камера и снимање на мобилни камери, аудио снимање.

Транскрипција на снимки на екрани

Recorditor има директна интеграција со Transkriptor која е еден од најдобрите алатки за транскрипција. Оваа интеграција ви овозможува да креирате транскрипти од вашите видео или аудио снимки. Можете да ги уредувате и споделувате вашите транскрипти за снимање заедно со вашите видео и аудио снимки. Конвертирајте ги вашите аудио или видеоснимки во пребарувачки и споделливи текстуални датотеки со Recorditor.

Поддржани јазици

Еве ги најпопуларните јазици Recorditor поддршка за транскрипција.

img

Англиски

img

португалски

img

турски

img

шпански

img

хебрејски

img

француски

img

германски

img

арапски

img

бугарски

img

кинески

img

хрватски

img

чешки

img

дански

img

холандски

img

естонски

img

фински

img

грчки

img

хинди

img

унгарски

img

исландски

img

индонезиски

img

ирски

img

италијански

img

Јапонски

img

корејски

img

латвиски

img

Литвански

img

македонски

img

малајски

img

норвешки

img

полски

img

романски

img

руски

img

српски

img

словачки

img

словенечки

img

шведски

img

тајландски

img

украински

img

виетнамски

Обезбедување од ентерпрајз-клас

Безбедноста и приватноста на клиентите е наш приоритет на секој чекор. Ние ги исполнуваме SOC 2 и GDPR стандарди и обезбедуваме вашата информација да биде заштитена во секое време.

ISO 27001

Recorditor е...

Брзо.

Recorditor е иновативна Online алатка за снимање на екранот која нуди снимање и споделување на молњи. Можете да го зачувате и споделите вашиот екран и веб камера снимање со еден клик. технологијата на Recorditor обезбедува брза обработка на видео и автоматски ги качува вашите снимки во облакот така што вашите снимки се достапни за споделување веднаш.

Прифатливи.

Recorditor е слободен да се обиде! Ако имате многу снимки, потребен ви е дополнителен простор за складирање или AI карактеристики како транскрипција која можете да ја дадете на Recorditor премија. Recorditor премија има големи AI интеграции и неограничени можности за снимање и споделување. Можете да уживате во сите премиум карактеристики без да ја скршите банката. Нашата алатка е достапна за сите, и можете да започнете со бесплатно судење денес.

Полека.

Проверивте ли други алатки за снимање на екранот? Ги дизајниравме Recorditor како најлесно да користиме екрански рекордер. Снимањето на вашиот екран со Recorditor е интуитивно и не е потребно да читате никакви туторијали или кориснички прирачници за да започнете да го снимате вашиот екран. Recorditor е достапна на сите јазици, што значи дека можете да го користите Recorditor табла на вашиот мајчин јазик за да се чувствувате поудобно.

Една претплата 5 решенија

Соработувај со датотеките со твојот тим. Уредете ги дозволите и организирајте ги вашите датотеки и папки.

Текст до говор

img

Speaktor

Претвори го твојот текст во глас и читај на глас

Говор во текст

img

Transkriptor

Конвертирајте ги вашите аудио и видео фајлови во текст

AI писател

img

Eskritor

Креирајте AI генерирана содржина

Средба рекордер

img

Meetingtor

Архивирајте ги вашите онлајн состаноци

Снимач на екрани

img

Recorditor

Снимај го твојот екран

Снимајте во 4 едноставни чекори

1

Регистрирај се

Кликнете на "Login" или "Try It Free". Продолжете со вашата Google сметка или мејл. Вашата Recorditor сметка е подготвена да го сними вашиот екран.

2

Одберете ја Вашата платформа

Изберете кој екран сакате да го снимите. Целиот екран, прозорецот на прелистувачот или табот на прелистувачот.

3

Почни да снимаш

Со еден клик, Recorditor ќе почне да го снима вашиот екран, обезбедувајќи висококвалитетни снимки секој пат.

4

Уредување, преземање или споделување

Користете ја веб-страницата на Recorditor за уредување, преземање или споделување на вашите снимки без напор.

Што вели клиентот?

4.8/5

Доверлив од 100.000+ муштерии од целиот свет.

4.5/5

Оценети 4,5/5 врз основа на 50+ прегледи на Capterra

4.5/5

Оценети 4,5/5 врз основа на 50+ прегледи на G2

Често поставувани прашања

Recorditor е моќна Online алатка за снимање на екранот која ви овозможува лесно снимање, складирање и споделување на висококвалитетни снимки на вашиот екран, камера, веб камера и аудио. Нашиот кориснички интерфејс гарантира дека можете брзо да креирате професионални снимки без никакви проблеми. Со Recorditor, лесно можете да управувате со вашите снимки и да ги споделите со другите, што го прави совршена алатка за далечински работници, едукатори и креатори на содржини.

Recorditor нуди едноставен и интуитивен интерфејс кој го олеснува снимање на било што на вашиот екран со само еден клик. Без разлика дали треба да креирате видео туторијали, демо или презентации, да почнете да го снимате вашиот екран, камера, веб камера или аудио денес и да го однесете вашето создавање на содржина на следното ниво со Recorditor. Едноставно логирајте се за да Recorditor и изберете го вашиот екран. Со еден клик, спремен си да снимиш било што на екранот.

Да, Recorditor е Online алатка за снимање на екранот и ви овозможува пристап до вашиот екран, камера, веб камера и аудио снимки од било кој уред со едноставно внесување на Recorditor веб-сајт.

Да, Recorditor Мобилната апликација ви овозможува да го снимате вашиот мобилен екран или мобилна камера. Со Recorditor мобилна апликација лесно можете да ги повлечете вашите снимки во време на одење, осигурувајќи се дека вашата содржина е секогаш на врвот на прстите.

Да, можеш да снимиш далечинско со снимач на екрани, Recorditor. Едноставно внесете, Recorditor веб-сајт или Chrome проширување за да го споделите целиот екран и системско аудио потоа се враќате на вашиот состанок. Recorditor ќе сними се на вашиот екран вклучувајќи го и вашиот далечински состанок.

Да, постои ограничување за користење на слободните корисници за да им понудиме на сите нашето решение. Сепак, Recorditor премиум планови започнуваат помалку од 5 УСД месечно. Recorditor нуди различни планови кои ќе одговараат на вашите потреби и користење, од кратки клипови до проширени снимки. Можете да го надградите или надградите вашиот план во секое време за да зачувате повеќе датотеки или да ги користите AI функционалности на Recorditor почесто.

Да! Можете да користите Recorditor за транскрипција на вашите снимки. Најдобриот дел е тоа што транскрипцијата може да се направи на било кој јазик. Можете да транскрибирате португалски снимки на екрани, германски видео снимки, турски аудио снимки, шпански снимки од веб камера или било кој друг вид на снимки кои се на било кој друг јазик.

Recorditor обезбедува до 99% точност кога станува збор за создавање на транскрипти од снимки. Покрај тоа, Recorditor можат да создадат резимеа или да добијат увид од снимките на екранот со ливераџирање на транскрипти.

Recorditor ги поддржува Google Chrome и Microsoft Edge. RecorditorПоддршката на прелистувачот се протега надвор од веб-страницата за снимање на екранот. Recorditor има Chrome продолжување на екранот и Edge продолжување на екранот. Користете Recorditor директно од веб-сајтот или користете го од проширување, Recorditor ќе работи непречено со Chrome и Edge.

Како Recorditor тим, безбедноста на податоците е наш главен приоритет. Recorditor, Online алатка за снимање на екранот, нуди напредно шифрирање за заштита на сите снимки, вклучувајќи екран, камера, веб камера и аудио, осигурувајќи дека вашите податоци ќе останат безбедни и доверливи. Верувај Recorditor за сите потреби за снимање на екранот, знаејќи дека твојата информација е секогаш заштитена.

Не, не ти треба кредитна картичка за да користиш Recorditor. Едноставно кликнете на копчето 'пробај го бесплатно' и регистрирај се за да почнеш да користиш Recorditor. Нашите напредни AI карактеристики и неограничени планови за складирање се платени, но едноставните функционалности за снимање на екранот се бесплатни.